‘We hebben een uitstekende band met elkaar en ook veel voetballend vermogen’Zaterdagmiddag kan Sweel (zat) de kroon zetten op een fantastisch seizoen. De 20-jarige Lars Sikken leeft er met veel fanatisme naar toe. Hij moet er niet aan denken als Erica’86 er nog in slaagt om het kampioenschap van zijn team uit te stellen. ‘Toch wil ik graag een slag om de arm houden, want in voetbal is niets onmogelijk….’, glimlacht de beloftevolle aanvaller uit Gees.

Hoe het resultaat zaterdagmiddag ook mag zijn: de titel kan de equipe uit Zweeloo dit seizoen niet meer ontgaan. Dat het kampioenschap er van meet af aan in zat, merkte Sikken al vroeg in het seizoen .”Vanaf de bekerwedstrijden groeide het vertrouwen al. Zeven punten uit drie wedstrijden tegen 3e, 4e en 5e klassers. Dat was al een teken aan de wand. De eerste competitiewedstrijd met 8-4 winnen van WVV uit Winschoten gaf natuurlijk ook al een enorme boost.’

De doelstelling was van tevoren klip en klaar: kampioen worden. ‘We zijn er glansrijk in geslaagd om de enorme kater van vorig seizoen weg te spoelen. De kampioenswedstrijd tegen NKVV ging verloren en ook nacompetitie tegen VVS uit Oostwold konden we niet het verschil maken. Een domper van jewelste!’

Het contrast tussen april 2015 en april 2016 kan welhaast niet groter. ‘Klopt! Als ploeg hebben we het dit seizoen geweldig ingevuld. We zijn echt een team en kunnen het binnen en buiten de lijnen uitstekend met elkaar vinden. We hebben collectief goed gespeeld. Uiteraard speelden we ook kwalitatief mindere wedstrijden, maar uiteindelijk trokken we óók die over de streep.’

Hij spreekt dan ook van een topseizoen. ‘Ongeslagen kampioen worden is het allermooiste was er is. We hebben op dit moment een uniek gemiddelde van 3 punten (!) per wedstrijd. Hopelijk kunnen we dat in de komende wedstrijd vasthouden.’

Lars Sikken was dit seizoen een van de onbetwiste uitblinkers. Zijn vernuftige stiftballetjes, de verdediging te hulp schieten, gevaarlijke voorzetten wegkoppen. Voor Sikken is het een kwestie van aanvoelen waar de bal komt, gecombineerd met de wil om hem te hebben.  Hij voert met 29 goals ook de topscorelijst in de 5e klasse E aan. ‘Ik voel me goed en ze gaan er lekker in. Dat geeft ook vertrouwen en dat merk ik aan mijn spel. Het is ook wel heerlijk dat ik weer helemaal blessurevrij ben.’

Sikken kijkt alvast reikhalzend uit naar het sportieve avontuur in de 4e klasse. ‘Een niveau hoger is weer uitdagend, maar als het team intact blijft kunnen we het huidige succes uitbouwen. De mogelijkheden zijn er zeker, want deze groep herbergt veel voetballend vermogen. Ik denk ik dat wij zelfs in staat moeten zijn om bovenin mee te kunnen draaien. Daar gaan wij ook zeker voor strijden!’

In een fantastische ambiance hoopt Sikken zaterdagmiddag met zijn team het kampioenschap veilig te kunnen stellen. ‘Dan hebben we ons doel bereikt en dan gaan we met onze supporters een mooi en onvergetelijk feestje vieren. Een prachtig vooruitzicht!’

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta