‘Waarom Amersfoort? Drie keer verkozen tot beste gemeente om te wonen!’JESPER EN LISANNE BLIJVEN NAUW VERBONDEN AAN SWEEL

Jesper Reuvers en Lisanne Haan wonen sinds januari in een groene, waterrijke wijk Vathorst. Alle voorzieningen bij de hand en hartje Amersfoort dicht bij. Het dorpsleven van Aalden ligt op betrekkelijke afstand. Jesper en Lisanne pendelen nu nog elk weekend naar Zweeloo, maar aan het eind van dit seizoen is dat voorbij.

Nieuwe stek

De keeper van de hoofdmacht van v.v. Sweel zet er een punt achter. ‘We hebben natuurlijk regelmatig iets gepland met vrienden of familie wat ons weer terugbrengt naar Aalden. Dat zal ook zo blijven, maar we merken dat het ook fijn is om een weekend op onze nieuwe stek te kunnen blijven’, vertellen Lisanne en Jesper. Dit is dan ook de voornaamste reden dat Jesper – met pijn in het hart – stopt als doelman van v.v. Sweel.

Nauw verbonden aan Aalden en verengingsleven

Uiteraard blijven Jesper en Lisanne nauw verbonden met Aalden en het plaatselijk verenigingsleven. Jesper was tot vorig jaar nog bestuurslid van Sweelpop en draagt waar mogelijk nog steeds zijn steentje bij, onder meer bij het bouwen van de wagen voor de Zuidenveldoptocht. Lisanne maakt nog deel uit van de organisatie van het Beachvoetvolley- toernooi, dat elk jaar in de zomer op ’t Alterbarg plaatsvindt.

Aansprekend CV

Jesper en Lisanne hebben inmiddels een aansprekend CV opgebouwd. Jesper heeft de Master Civil Engineering & Management afgerond aan de Universiteit Twente. Deze Master is gericht op project- en procesmanagement in de civiele sector. Lisanne heeft in 2017 de opleiding HBO-Verpleegkundige afgerond. Daarna heeft ze gewerkt in de thuiszorg en een schakelprogramma gevolgd.  In februari is Lisanne gestart met de 1-jaar durende Master Health Psychology & Technology aan de Universiteit Twente. Deze Master is gericht op het bevorderen van gezond gedrag, het leren omgaan met ziekte en het verbeteren van de zorg met behulp van technologische innovaties.

Verschillende functies

Sinds september volgt Jesper een traineeship bij TBI. Dit is een consortium op het gebied van techniek, bouw en infra. In twee jaar tijd werkt hij op drie verschillende projecten in verschillende functies om te kijken wat het beste bij hem past. Op dit moment is Jesper werkzaam als werkvoorbereider bij de realisatie van een nieuwe sluis in het Twentekanaal.

Amersfoort ligt heel centraal

In januari verhuisde het stel vanuit het centrum in Enschede naar Amersfoort. ‘De plek waar we nu wonen is wel een stuk rustiger en comfortabeler. Het voordeel van de stad is dat je alles lekker dichtbij hebt, wat in Aalden niet altijd het geval is…… Daarnaast ligt Amersfoort natuurlijk heel centraal ten opzichte van de grote steden. Dat is voor Jesper – in verband met zijn werk –  heel praktisch. 

Verknocht aan Sweel

Jesper heeft jarenlang de reisafstand voor lief genomen en bleef het voetbal bij v.v. Sweel trouw. Gezien zijn drukke werkagenda wordt het op en neer reizen hem nu toch iets te gortig en hij moet keuzes maken. Jesper is nu op zoek naar een club in of rond Amersfoort. ‘Het is spijtig om straks niet meer bij Sweel te kunnen voetballen, maar er is natuurlijk altijd de kans dat we ooit weer richting Drenthe verhuizen en terugkeren bij v.v. Sweel……De club waar we beide wel aan verknocht zijn geraakt.’

Lisanne tijdens ‘Utrecht Marathon’ in actie voor KWF

Lisanne is zich op dit moment aan het voorbereiden op deelname aan de halve marathon van Utrecht, die op 12 mei a.s. op het programma staat. Het is voor Lisanne niet alleen een sportief doel, maar ze wil ook geld inzamelen voor het KWF. ‘De Utrecht Marathon geeft alle deelnemers de mogelijkheid om bij inschrijving een vrijwillige bijdrage te doen aan het KWF. Ik maak daarnaast ook gebruik van de mogelijkheid om op het actieplatform van het KWF mijn deelname aan de Utrecht Marathon te laten sponsoren. Daarmee steun ik – samen met vele deelnemers – onderzoek naar kinderkanker in het Prinses Maxima Centrum.’

Veel vrienden en bekenden hebben Lisanne inmiddels gesteund, waardoor er al 680 euro is opgehaald. ‘Uiteraard hoop ik natuurlijk dat mijn streefbedrag van 750 euro de komende weken overtroffen zal worden.’ Er kan nog steeds gedoneerd worden via de link: https://acties.kwf.nl/fundraisers/lisannehaan

Fanatiek hardloper

De hardloopsport heeft haar echt gegrepen. Toen Lisanne haar studie startte voetbalde ze nog bij de dames in Zweeloo. ‘Omdat ik doordeweeks niet meer kon trainen heb ik me steeds meer toegelegd op hardlopen. Sinds anderhalf jaar ben ik fanatieker gaan lopen en vorig jaar april heb ik samen met mijn vader de halve marathon in Enschede gelopen. Ondanks dat ik daarna dacht: dit doe ik niet direct weer……..!, begon het op een gegeven moment toch weer te kriebelen en heb ik me aangemeld voor de halve marathon in Utrecht. Ik heb me sinds januari ook aangesloten bij een hardloopgroepje in Amersfoort, waardoor de trainingen ook wat afwisselender en leuker zijn. Ook mijn vader heeft gelukkig besloten om weer deel te nemen aan de halve marathon, want met zijn tweeën lopen gaat meestal toch een stuk makkelijker dan alleen.’ 

Foto’s: Gerda Looije

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta