Voetbaltalent Lars Sikken (18) richt zijn vizier op volgend seizoenDe hoofdmacht van v.v. Sweel (zat) moet het voorlopig stellen zonder voetbaltalent Lars Sikken. De 18-jarige inwoner van Gees ondergaat op woensdag 27 augustus a.s. een kruisbandoperatie. Het herstel vergt een periode tussen de zes en negen maanden. Lars legt uit dat tijdens de operatie zijn beschadigde kruisband wordt vervangen door pezen van de hamstrings. Lars richt zijn vizier op het volgende seizoen. ‘In de eerste zes weken moet ik op krukken lopen en daarna ruim een halfjaar revalideren. Dat betekent flink trainen, krachtoefeningen doen zodat alles weer sterk genoeg is. Volgend seizoen wil ik er weer staan!’

Lars Sikken is één van de grootste voetbaltalenten van v.v. Sweel. Niet verzaken, voorop gaan in de strijd. Dat is zijn motto. Sikken geldt als een exponent van de succesvolle jeugdopleiding van v.v. Sweel. Als hij niet met blessureleed was geconfronteerd, dan had Lars dit seizoen de overstap naar de zaterdagtak van v.v. Sweel gemaakt. Lars Sikken is naast een groot talent ook en vooral een echte liefhebber. De behendige voetballer leeft voor het voetbal, dat is altijd al zo geweest. Afgelopen seizoen heeft hij bij de A-junioren al bijna 30 goals achter zijn naam staan en werd het team van Sikken glorieus kampioen. Het liefst speelt de 3e jaars student Sport & Bewegen van het Drenthe College in de spits, maar in de A-junioren stond hij vaak op linksbuiten geposteerd. De sierlijke aanvaller leerde veel van de gevarieerde oefenstof van jeugdtrainer Cees Huizing uit Witteveen. ‘De oefeningen waren bijna allemaal bal- en doelgericht. Veel afwerken op de goal, positiespel en kaatswerk. Zonder dat daarbij het conditionele aspect tekort werd gedaan.’

Lars presenteerde zich in het voorbije seizoen ook al met enige regelmaat in de hoofdmacht van de zaterdagtak. Het was alsof hij niet anders gewend was. Zijn vernuftige stiftballetjes, de verdediging te hulp schieten, gevaarlijke voorzetten wegkoppen  Voor Sikken is het een kwestie van aanvoelen waar de bal komt, gecombineerd met de wil om hem te hebben. Hij is ook een echte clubman, naar het voorbeeld van zijn ouders. ‘Ik voel me hier thuis en hoop de komende jaren door te groeien tot een complete voetballer en mooie successen met v.v. Sweel te kunnen vieren.’

Bijschrift foto: De 18-jarige Lars Sikken in de nieuwe clubkleuren van v.v. Sweel. Komend seizoen zal de inwoner van Gees vanwege een kruisbandoperatie niet aan spelen toekomen, maar volgend seizoen zal Lars zich ongetwijfeld als een vaste waarde van de hoofdmacht van de zaterdagtak van v.v. Sweel manifesteren. (Foto Henk Benting)

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta