Terug in de tijd met Gerry Kelder…..het is augustus 2008…….(in kader 100 jaar vv Sweel)Gerry Kelder: de sportieve moeder van Sven, Lars en Sanne !

We schrijven augustus 2008……

Gerry Kelder, moeder van Sven (E2) en Lars (F2). Allebei nog voetballers in de dop. Enthousiast en leergierig. Sven (10) is lid van ZBC, Lars (7) lid van Sp. Zweeloo. Een opvallende combinatie. Ze vergelijken het met Ajax – Feijenoord.

Een gezond stukje rivaliteit. Maar de beide jongens stralen ook een verademend stukje broederschap uit. Dat nemen ze zaterdags mee naar het voetbalveld, want ZBC én Sp. Zweeloo zijn wat hun betreft gewoon één. En niet te vergeten het kleine zusje Sanne. Vanaf haar geboorte gaat ze al trouw elke zaterdag met moeders mee naar ‘de wedstrijden’ van haar grote broers!

Dan is er nog de bijzondere band met buurman Piet de Boer. Voor Sven en Lars een idool. Menig uurtje wordt er samen met buurman Piet langs de Hoofdstraat geoefend. Maar moeder Gerry staat in dit verhaal centraal. Liefde en toewijding is haar parool. Een moeder om trots op te zijn. Dat beseffen ook Sven, Lars en Sanne!

Gerry is nu ongeveer vijf jaar voetbalfan. Ze vertelt: ‘De zaterdag is compleet gevuld met voetbal. Het werkschema is strak gepland: inpakken van de tassen, toezien of alles in de sporttas zit, taxichauffeur richting de sportvelden, helpen veters strikken, koffie drinken met de andere supporters, wedstrijd kijken, helpen met omkleden (bij Lars, want het E-team van Sven doen dat gewoon zelf) en dan naar huis voor de nabespreking. Zo’n zaterdagochtend wil ik voor geen goud meer missen. Voetbal en de sfeer er omheen is machtig!’

Furore

En dan te bedenken dat voetbal haar aanvankelijk niet zo interesseerde. Gerry zegt: ‘Oké, ik keek wel op de tv naar het ‘grote mannenvoetbal’, maar eigenlijk boeide het me totaal niet. Tja, totdat Sven de voetbalsport ontdekte en lid werd van ZBC. De club waar zijn buurman Piet de Boer ooit grote furore maakte. Piet is zijn grote voorbeeld. En mede dankzij het enthousiasme van De Boer is Sven het voetbal echt leuk gaan vinden! Daarnaast is ie grote fan van Ajax. Dus alles wat met de Amsterdamse topclub te maken heeft slingert door de verbouwde boerderij aan de Hoofdstraat 12: dat varieert van posters tot petten!’

“Soms goed, maar ook wel eens helemaal fout”

In het begin bezocht Gerry elke training. ‘Om de kunst af te kijken en natuurlijk stond ik ook toen al elke zaterdag enthousiast langs de lijn. Eerst heel stilletjes om alles goed in me op te nemen. Naarmate ik er meer kijk op kreeg gaf ik ook aanwijzingen. Soms goed, maar ook wel eens helemaal fout. Als je kind voor het eerst op voetbal gaat en jezelf nog niet zo bekend bent met het hele gebeuren dan komt er best veel op je af. Een nieuwe sport, nieuwe mensen, nieuwe regels, enz. Maar door je open op te stellen, is het allemaal goed gekomen en loopt het nu allemaal als een trein. Sven’s voetbalenthousiasme is trouwens wel wat afgenomen nu hij nog wel eens van team moet wisselen. Als moeder vind ik dat jammer, want voetbal op deze leeftijd is volgens mij nog steeds plezier hebben in plaats van steeds maar wisselen van team en je dan eigenlijk nergens meer ‘thuis voelen!’

Lars: speler of keeper?

Anders is dat met zoon Lars (7). ‘Hij voelt zich met een voetbal als een vis in het water. Kan nog moeilijk kiezen wat hij wil: speler of keeper. Oefent bijna dagelijks met de buurman Piet. Mits de weersomstandigheden het toelaten, want we zijn zuinig op Piet! Lars is trouwens lid van Sp. Zweeloo. Dat is geen principe kwestie, maar Lars heeft gewoon gekozen voor Sp. Zweeloo omdat daar ook zijn vriendje Thijs lid van is. En ach, wat maakt het uit. Bij het kindervoetbal speelt iedereen immers samen. De jeugdcombinatie is één hecht collectief! Bravo!’

Barst van de posters

Lars is trouwens grote fan van Feyenoord. Ook hier barst het van de posters, armbanden, kettingen en petten. Thuis is het dus Ajax (Sven) versus Feyenoord (Lars). Een beetje te vergelijken met ZBC versus Sp. Zweeloo. Sorry, als ik nu iemand geraakt heb, maar eigenlijk zou de samenwerking in mijn beleving nog veel breder moeten. De beide clubs kunnen goed met elkaar overweg, maar als het op voetbal aankomt dan hapert dat opeens. Vooralsnog een gemiste kans!’

Belangstelling

Vanaf het moment dat ook Lars zaterdags op de voetbalvelden actief is, moet Gerry keuzes maken. ‘Ja, de ene zaterdag bij Sven en de andere zaterdag bij Lars. Het is een vast patroon geworden. De trainingen zijn zoveel mogelijk voor papa, maar ook daar mag ik nog wel eens stiekem even gaan kijken. Het is allemaal best intensief, maar zeker de moeite waard om met je kinderen mee te gaan en te kijken naar de prestaties! Ik kan me dan ook niet voorstellen dat ouders hun kinderen naar het voetbal laten gaan zonder zelf de moeite te nemen om te kijken. Ook al was het maar één helft, ik merk aan Sven en Lars dat ze de belangstelling leuk vinden en zeker als papa ook nog even vrij neemt om te komen kijken. Zo kunnen we er thuis na afloop ook nog samen over praten. Wat ging er goed en wat verliep iets minder? Ja dat doen we echt! Niet overdreven hoor; de analyses zijn allemaal heel positief. Het blijft immers maar een spelletje!’ 

Anno 2022 doet Sanne ook een behoorlijk duit in het zakje

Anno 2022….ondertussen is ook Sanne uitgegroeid tot een fanatiek voetbalster en…..fan van PSV! Gerry toont zich ook hier een betrokken voetbalmoeder en was tot twee keer toe leidster van de mixteams van Sanne.

Daarnaast heeft Gerry twee periodes zitting gehad in het jeugdbestuur. Ze nam beide keren het secretariaat onder haar hoede.  De eerste periode met voorzitter Paul Blaauwgeers en de tweede periode onder leiding van Henk Nijenbanning.

Gerry blijft als supporter nauw betrokken bij onze club en uiteraard bij de verrichtingen van Lars en Sanne. De voetbalschoenen van Sven hangen ondertussen aan de wilgen.

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta