Siebert en Ruben bikkelen en buffelen er wat aan afBikkelen en buffelen op het voetbalveld. Siebert en Ruben Looije voelen zich in deze rol echt in hun element. De broers verschillen van karakter en temperament, maar het zijn echte boezemvrienden. Blij dat ze samen en in de hoofdmacht van zondag 4e klasser v.v. Sweel spelen. Na vijf wedstrijden is Sweel (zon) gedeeld koploper. De beide broers hebben tot dusverre een behoorlijk aandeel in de zegereeks.

Siebert (25) en Ruben (23) hebben een druk leventje en het is wel aanpoten. Beide studerend en wonend in Groningen, voetballen in Zweeloo, inclusief het nodige gereis. ‘Het is wel eens lastig om op tijd op ’t Alterbarg aanwezig te zijn, maar het liefst willen we uiteraard geen training missen.’

Content met keuze

Siebert speelde een aantal jaren bij buurclub VIOS(O), maar koos er drie jaar geleden voor om terug te keren naar v.v. Sweel. Zijn voornaamste reden: ‘Ik wilde graag samen met mijn broer Ruben in de hoofdmacht van v.v. Sweel spelen.’ Ruben is uiterst content met de keuze van Siebert. ‘Ja, ik vind het harstikke leuk om met ‘mijn grote broer’ te voetballen, maar we zijn het zeker niet altijd met elkaar eens. Voornamelijk omdat we denken dat we het allebei beter weten op elkaars positie. Siebert klaagt altijd als ik weer een grote kans mis en ik schreeuw weleens naar hem als hij zijn man laat lopen.’

De broers kijken gematigd tevreden terug op het afgelopen seizoen. ‘We zijn in feite door geen enkele ploeg van de mat gespeeld, maar uiteindelijk hebben we ook niet voor een prijs gespeeld. Achteraf hadden we nacompetitie moeten halen, maar we hebben het tegen de lager geplaatste clubs laten liggen’, blikken Siebert en Ruben Looije terug.

Pure verdediger

Siebert is een pure verdediger. Een type voetballer die de hele wedstrijd zijn best doet om de tegenstander het zo zuur mogelijk te maken. ‘Het liefst speel ik centraal achterin, maar ik heb ook al verscheidene wedstrijden op de backpositie gespeeld.’ Zijn sterke punten: verdedigen, koppen, tackelen en mannetje uitschakelen. ‘Terwijl er duidelijk nog verbetering nodig is in het voetballend gedeelte. Dus het opbouwen en het overzicht houden.’

Gek

Ruben is een fysieke voetballer. ‘Ik moet het hebben van mijn snelheid en doorzettingsvermogen. Buffelen noem ik het ook wel graag. Snelheid, doorzettingsvermogen, duelkracht zijn mijn wapens. Mijn teamgenoten worden er soms gek van als ik de bal met geluk in de kluts meekrijg. Met name mijn techniek is voor verbetering vatbaar: het aannemen van de bal en acties maken.’

Top-4 en periodetitel

Sweel (zon) onderging dit seizoen een behoorlijke verjongingskuur. Siebert en Ruben geven een opsomming van de mutaties: ’We hebben afscheid genomen van de drie routiniers Michiel Hofman, Wilfred Kuipers en Jorn Stadman. Vanuit de A-junioren hebben Richard Speelman, Patrick Zwiers, Jorrit Reuvers en Douwe Bruinsma zich definitief bij de selectie gevoegd. Het is nu zaak om met de huidige jeugdige selectie ieder seizoen stappen te maken. Een klassering in de top vier en een periodetitel moet haalbaar zijn.’

Bijschrift foto: De broers Siebert en Ruben Looije zijn uitgegroeid tot vaste waarden in de hoofdmacht van zondag 4e klasser v.v. Sweel. (Eigen foto)

 

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta