Scheidend trainer-coach Martin Pronk (30) kijkt tevreden terugHet meisjes- en vrouwenvoetbal verovert in hoog tempo de voetbalvelden van v.v. Sweel. Mede een verdienste van Martin Pronk. De 30-jarige Aaldenaar is één van de grote kartrekkers van het vrouwenvoetbal in Zweeloo. Na vier seizoenen zet Pronk echter een punt achter het trainer-coachschap van Dames 1. Alle reden voor een terugblik.

Martin Pronk is alom gerespecteerd binnen v.v. Sweel. Dat het vrouwenvoetbal in Zweeloo floreert blijkt ook uit het feit dat dit seizoen een tweede damesteam kon worden geformeerd. Het was een grote wens van de bevlogen oefenmeester. ‘De getallen zijn steeds belangrijker, want we willen graag dat voetbalsters doorstromen naar een hoger team. Met de komst van een tweede team hebben we een belangrijke stap in de goede richting gezet.’

Pronk is geboren en getogen in Aalden en al vanaf jonge leeftijd bij het voetbal in Zweeloo betrokken. ‘Door blessures is mijn voetballoopbaan in de knop gesmoord. Ik ben een aantal jaren assistent-scheidsrechter bij het eerste elftal geweest en clubscheidsrechter bij de jeugd.’ Zijn hart ligt echter vooral bij het trainerschap. Martin is vier seizoenen aan de dameshoofdmacht verbonden geweest. ‘Op sportief vlak hebben we helaas nog niet echt een stap naar een hoger niveau kunnen zetten. Promotie naar de 3e klasse was net te hoog gegrepen. Wel mooie wedstrijden gespeeld met goed voetbal. We zijn vier seizoenen in de top-5 geëindigd, maar helaas konden we op de belangrijke momenten net niet doordrukken.’

Hij roemt de hechte en vriendschappelijke sfeer binnen de selectie.‘ Niet alleen binnen de lijnen, maar ook buiten het voetbal steekt deze groep volgens Pronk óók heel goed in elkaar. De sfeer was altijd goed, zowel tijdens trainingen als de wedstrijden. Dat is de grootste verdienste van de dames zelf.’ Pronk heeft nog niet direct de ambitie om als trainer-coach bij een andere club aan de slag te gaan. ‘Nee, zoals ik er nu tegen aan kijk niet. Het is echter niet uitgesloten dat ik op termijn het trainerschap weer zal oppakken, maar dat speelt nu niet.’

beilenfitboys-damessweel2

Martin Pronk is blij dat het vrouwenvoetbal niet alleen landelijk, maar zeker ook bij Sweel in de lift zit. ‘Het damesvoetbal in Zweeloo is sterk geworteld. We geven ook bij de jeugd de meisjes alle kansen. Door de jaren heen zijn we altijd constant gebleven en hebben we veel mooie teams gehad. Je ziet nu vooral in de jeugd dat er heel veel aanwas is. Mooi om te zien dat ook het aantal gemengde teams groeit, zodat meisjes zich goed kunnen ontwikkelen. Uiteraard zijn er ook  meisjesteams en bij de vrouwen zie je nog steeds een duidelijke groei.’ De tijd dat er laatdunkend over het vrouwenvoetbal werd gesproken is definitief voorbij. Er zijn volgens Pronk geen vooroordelen meer, want ‘meisjes kunnen niet voetballen, jongens wel’ is er niet meer bij. Zonder uitzondering doen de meisjes, ook fysiek, niet onder voor de jongens.‘

De grootste drijfveer van Pronk is er steeds op gericht geweest om speelsters beter te maken. ‘De focus was gericht op het feit dat enerzijds het team beter werd, maar anderzijds dat speelsters ook individueel stappen maakten en zich konden doorontwikkelen. Dankzij de komst van het tweede team kunnen we nu ook meer selecteren en is de onderlinge concurrentie gegroeid. Dat zal de promotiekansen uiteindelijk versterken.’ Voor komend seizoen is Edwin Guchelaar aangesteld als trainer-coach van Dames 1. ‘Gelukkig is er vrij snel na mijn besluit al een nieuwe trainer gevonden. Ik hoop dat Edwin hetzelfde plezier mag ervaren. Ik wens de dames en Edwin heel veel plezier en succes. En nogmaals bedankt voor de mooie periode!’

Martin blijft zeker actief binnen de vereniging. ‘Ook komend seizoen zal ik deel uitmaken van het bestuur van de supportersvereniging v.v. Sweel. Daarnaast zal ik komend seizoen weer actief zijn als verenigingsscheidsrechter. Deze rol heb ik zeker wel gemist en ik ben blij dat ik de draad als arbiter weer kan oppakken. Te beginnen met het ABC-toernooi op 11 juni a.s.’

Het bestuur van v.v. Sweel wil Martin hartelijk bedanken voor zijn grote inzet en betrokkenheid bij het damesvoetbal in Zweeloo.

Bijschrift foto: Trainer-coach Martin Pronk (30) neemt na vier succesvolle seizoenen afscheid als trainer-coach van de dameshoofdmacht van v.v. Sweel. (Foto: Monique Jonkman-Koolen)

 

 

 

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta