Patrick Zwiers woont en studeert een halfjaar in SingaporePatrick Zwiers, 3e jaars student International Business aan de Rijksuniversiteit Groningen (RUG), gaat een halfjaar naar Singapore in Azië. De 20-jarige Aaldenaar – die het VWO-diploma op zak heeft – studeert een semester aan de Nanyang Technological University. 

Imposante wolkenkrabbers, kilometerslange winkelstraten, veel rooftops bars en het hele jaar door een warm en vochtig klimaat: welkom in Singapore! Patrick beseft dat hij een andere wereld én cultuur binnenstapt. Zuidoost-Azië is overigens niet nieuw voor de universitair student, want afgelopen jaar maakte hij samen met zijn ouders en broer Kelvin al een rondreis door China. ‘De komende periode staat uiteraard vooral in het teken van studeren en dat in één van de meest multiculturele samenlevingen van de wereld. Om mijn Engels nog verder te optimaliseren is dit semester sowieso perfect, en het is natuurlijk ook een goede voorbereiding om later misschien internationaal te gaan werken. Dat is toch wel iets dat ik in mijn achterhoofd heb. Het semester sluit verder vrijwel naadloos aan bij mijn studie.’  

Organiseren
Voor Patrick is het een hele ervaring. ‘Je leert er zelf veel van en groeit enorm in je eigen ontwikkeling. Het kost wel veel tijd om het allemaal te organiseren, maar je krijgt er zoveel voor terug!’ Hij heeft van de RUG geen specifieke opdrachten meegekregen. ‘Ik moet tijdens dit semester dertig studiepunten behalen. Hiervoor moeten vier vakken worden gevolgd, die ik gedeeltelijk zelf kan kiezen. De lessen zijn over het algemeen wel wat anders dan we in ons land gewend zijn, maar Singapore staat internationaal bekend om haar succesvolle onderwijssysteem.’

Unieke wereldstad 
Voor Patrick waren er nog andere opties. ‘Ik had ook kunnen kiezen voor de Verenigde Staten en Australië. Uiteindelijk heb ik voor Singapore gekozen omdat de universiteit goed staat aangeschreven en het een unieke en levendige wereldstad is met een tropisch klimaat.’ De studie in Singapore is voor Patrick nog niet eindstation van zijn opleiding. ‘Na afloop van deze buitenlandse studie begint het afstuderen en daarna wil ik nog graag een Master gaan doen. Ik ga de komende maanden een aantal mogelijkheden op een rijtje zetten. Mijn droombaan? Een uitdagende job bij een internationaal georiënteerd bedrijf. Dat lijkt mij heel interessant.’ 

Rondreis met Mark Nijenbanning
Aangezien Singapore in het midden van Zuidoost-Azië ligt is het voor Patrick erg makkelijk om in het weekend reisjes te maken. ‘Dat zal ik ook zeker doen, want de nationale parken en eilanden in de buurt geven zeker de mogelijkheid om even op adem te komen en te ontsnappen aan deze wereldstad. Na afronding van het semester – begin december – vliegt Mark Nijenbanning naar Zuidoost-Azië en dan maken we samen een rondreis. We starten met een 14-daagse trip door Thailand en vervolgens maken we een rondreis door Australië.‘ Patrick en Mark hebben samen een plan gesmeed om eind dit jaar te gaan reizen. ‘Het voornaamste doel is om kennis te maken met andere culturen en om andere werelddelen te ontdekken. Daar kan ik me al erg op verheugen. Het wordt ongetwijfeld een gezellige en onvergetelijke reis.’  

Missen
Patrick gaat de komende maanden volop genieten, maar laat ook wel wat achter. ‘Ik zal mijn familie en vrienden zeker missen. Echter, het is daar waarschijnlijk erg leuk en dan is het halfjaar ook zo weer voorbij.’ En Sweel moet het in de eerste seizoenshelft ook zonder de inbreng van Patrick doen. ‘Het voetbal op ’t Alterbarg zal ik uiteraard gaan missen en ook de gezelligheid. Ben van plan om in Singapore een club op te zoeken waar ik kan trainen en mijn conditie op peil kan houden. De voetbalschoenen gaan dus in ieder geval mee in de koffer.’ 

Bij de foto: Patrick op weg naar de finish van de 3e editie van de Zweeler Cross Triatlon. De komende maanden wacht voor de 20-jarige Aaldenaar in metropool Singapore een nieuwe uitdaging. (Foto: Monique Jonkman-Koolen)

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta