Hardloopwonder Richard Speelman vlamt in eigen huis!Het uitdagend parcours van Aalden Rondomme bood Richard Speelman zaterdagmiddag een perfect podium om te vlammen. De 18-jarige Aaldenaar pakte deze kans met beide handen aan en overbrugde de 6,5 kilometer in een zeer verdienstelijke tijd van 23,53 minuten. Op zeventien seconden gevolgd door Erik Snijders uit Schoonebeek.

De weersomstandigheden zijn als vanouds sfeerbepalend tijdens de roemrijke nieuwjaarsloop Aalden Rondomme. Afgelopen zaterdag was dat niet anders! Het is tegelijk ook de grootste aantrekkingskracht van deze populaire hardloopcross.

De ruim 450 deelnemers genoten van de variatie in het parcours, de doorkomst door de monumentale Jantina Hellingmolen en het pittoreske traject door het beekdal van de Aalderstroom. Met als hoogtepunt de sfeervolle finish op sportpark ’t Alterbarg in Zweeloo. “Het beste begin van een nieuw sportjaar. Dit geeft echt een heerlijk gevoel!”, zo meldde één van de deelnemers, die net daarvoor moe maar zeer voldaan de finishlijn passeerde.

Het was koud, met temperaturen net boven het vriespunt. De wegsmeltende sneeuwresten leken het winters tafereel even pijn te doen, maar winterse buien zorgden snel voor een vers sneeuwlaagje. Hardlopers leken zich niets aan te trekken van de grillen van Koning Winter. Het pittoreske parcours kende na elf edities voor hen nauwelijks verrassingen meer: slingerend over verharde en deels onverharde paden. Hoe dan ook: door de onvoorspelbare winterse perikelen altijd pittig en uitdagend!

De organisatie van de Nieuwjaarsloop Aalden Rondomme kan zeer tevreden terugblikken op de 11e Aalden Rondomme. Terecht kan men er trots op zijn dat het hardloopevenement een prominente plaats op de hardloopkalender heeft gekregen. ‘We zijn zeer content met het verloop van de koers. Net als voorgaande jaren hebben we weliswaar veel moeite moeten doen om het parcours goed begaanbaar te maken. Getuige de reacties van de lopers is dat goed gelukt. We beschouwen deze positieve reacties als een compliment voor de vele vrijwilligers, die dit evenement wederom tot een succes hebben gemaakt!”

UITSLAGEN AALDEN RONDOMME 2017

Jongens t/m 7 jaar 1 kilometer:
1. Thijmen Lamberink (Gramsbergen)
2. Tycho Holman (Aalden)
3. Joep van Ruiten (Aalden)

Meisjes t/m 7 jaar 1 kilometer:
1. Puck Voors (Sleen)
2. Daphne Schomaker (Emmen)
3. Annemijn Schouten (Meppen)

Jongens t/m 9 jaar 2 kilometer:
1. Tom van Ruiten (Aalden)
2. Freek Schevers (Meppen)
3. Senn Kuper (Benneveld)

Meisjes t/m 9 jaar 2 kilometer:
1. Inez Keun (Groningen)
2. Tess de Groot (Sleen)
3. Jasmijn Lamberink (Gramsbergen)

Jongens 10 t/m 12 jaar 2 kilometer:
1. Wu Ping Kuiper (Groningen)
2. Jelmer Rensing (Wijster)
3. Aris Remmerde (’t Haantje)

Meisjes 10 t/m 12 jaar 2 kilometer:
1. Tabitha Zeeman (Emmen)
2. Lobke Amersfoort (Aalden)
3. Laura Pruisscher (Aalden)

Jongens t/m 12 jaar 6,5 kilometer:
1. Max Nijland (Aalden)
2. Sven Witte (Aalden)
3. Martijn Adema (Aalden)

Meisjes t/m 12 jaar 6,5 kilometer:
1. Anouk Alting (Aalden)
2. Ellen Meijerink (Wezuperbrug)
3. Iris Meijerink (Wezuperbrug)

Mannen t/m 39 jaar 6,5 kilometer:
1. Richard Speelman (Aalden)
2. Erik Snijders (Schoonebeek)
3. Arnoud Gils (Beilen)

Vrouwen t/m 39 jaar 6,5 kilometer:
1. Marleen Popken (Exloo)
2. Lotte Nijenbanning (Groningen)
3. Iris van Rijen (Odoornerveen)

Mannen 40+ 6,5 kilometer:
1. Rolf Koopman (Hollandscheveld)
2. Wim van Klinken (Ter Apel)
3. Folkert Bos (Klazienaveen)

Vrouwen 40+ 6,5 kilometer:
1. Christien Koning (Groningen)
2. Liane de Wit (Assen)
3. Gisela Reinders (Benneveld)

Mannen t/m 39 jaar 10 kilometer:
1. Alwin Heijting (Nieuw-Amsterdam)                  * nieuw parcoursrecord 33.29
2. Harm Jan Martens (Hoogeveen)
3. Joost Hindriks (Schoonebeek)

Vrouwen t/m 39 jaar 10 kilometer:
1. Eline Glas (Emmen)                                              * nieuw parcoursrecord 38.24
2. Erica Broekema (Groningen)
3. Naomi Arends (Emmen)

Mannen 40+ 10 kilometer:
1. Martijn Croon (Coevorden)
2. Pieter Jan Kooi (Loppersum)
3. Bert Karssies (Hollandscheveld)

Vrouwen 40+ 10 kilometer:
1. Sandra Medendorp (Pesse)
2. Grietje Hoogerkamp-Heeg (Odoorn)
3. Petra Steenbergen (Emmen)

Vrouwen G-loop 1 kilometer:
1. Carolien Postma (Coevorden)
2. Cherique Stoel (Coevorden)
3. Sandra Benjamins (Coevorden)

Mannen G-loop 1 kilometer:
1. Stephen Hilbrands (Oosterhesselen)
2. Harron Dekker (Zweeloo)
3. Maarten Mittendorf (De Krim)

 

Snelste jongen voormalig gemeente Zweeloo t/m 12 jaar 6,5 kilometer
Max Nijland

Snelste meisje voormalig gemeente Zweeloo t/m 12 jaar 6,5 kilometer
Anouk Alting

Snelste man voormalig gemeente Zweeloo 6,5 kilometer
Richard Speelman

Snelste vrouw voormalig gemeente Zweeloo 6,5 kilometer
Gisela Reinders

Snelste man voormalig gemeente Zweeloo 10 kilometer
Richard Prakken

Snelste vrouw voormalig gemeente Zweeloo 10 kilometer
Evelien Klasens

 

(Foto: Herman Woltersom)

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta