Gerda en Hiltje zetten na tien jaar punt achter begeleiding SmurfenvoetbalGerda Looije en Hiltje van der Veen hebben deze maand na tien seizoenen een punt gezet achter de begeleiding van het Smurfenvoetbal. ‘We hebben het met heel veel plezier gedaan, maar dit is een mooi moment om het stokje over te dragen. De laatste training hebben we op een feestelijke wijze afgesloten. We vinden het goed zo!’

Gerda en Hiltje blikken in alle opzichten met een voldaan gevoel terug. ‘Het blijft hartstikke mooi om de jongste kinderen een aantal weken onder je hoede te hebben en ze te interesseren voor voetbal. Het ene jaar hadden we grote groepen van gemiddeld 20 tot 25 voetballertjes en het andere jaar kleinere groepen van hooguit 10 of 12. Na het smurfenvoetbal hebben velen de overstap naar de jeugdafdeling van v.v. Sweel gemaakt. Heel mooi om te zien!’

Smurfenvoetbal 2016 005

Het initiatief om het voetbal voor 4-5 jarigen op te starten kwam destijds uit de koker van het voormalig bestuur van Jeugd Voetbal Sweel (JVS). Jaap Scholing, Ruud Jalving en Hiltje van der Veen hebben in eerste instantie de kar getrokken. ‘Het fenomeen was bij andere verenigingen al wel bekend, alleen werd het onder de noemer Kaboutervoetbal gepresenteerd. Omdat JVS de kleuren blauw had, verzonnen wij de toepasselijke naam Smurfenvoetbal.’

Het initiatief bleek een schot in de roos. ‘Smurfenvoetbal is een ideale manier om jonge kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met voetbal, zonder de verplichting om direct lid te worden’, zegt Gerda. En Hiltje vult aan: ‘Voetbal is leuk en sociaal en daarom kan je er niet vroeg genoeg mee beginnen. Met smurfenvoetbal op ’t Alterbarg hebben we geprobeerd om de leeftijdscategorie van 4-5 jarigen op een leuke en laagdrempelige manier te interesseren voor sport en bewegen. De praktijk heeft geleerd dat het ook ideale opstap is naar de jeugdopleiding van v.v. Sweel.

zco-kaboutervoetbal7-895x671 (1)

Voor Gerda en Hiltje was het ieder voorjaar weer een feest om met de jongste voetbalgarde aan de slag te gaan. Het was zeker uitdagend om de allerkleinste voetballertjes training te geven, maar voor de beide fanatieke dames waren er genoeg oefeningen en trainingsvormen om de jongste jeugd te boeien. Ook de positieve support van de ouders noemen ze  heel prettig. ‘Als één van ons onverhoopt een keer niet aanwezig kon zijn, was er altijd wel een ouder die even wilde bijspringen. En niet te vergeten Wout Hilbrands. Hij was er altijd met limonade voor de kinderen. Chapeau!’

Gerda en Hiltje hebben in de voorbije tien jaar een aantal voetbalfamilies voorbij zien komen. ‘We werden door Mirella Jalving eraan herinnerd dat hun oudste zoon Twan , nu speler van C1, de eerste keer erbij was. Nu we afsluiten is jongste dochter Noor van de partij. Een aantal jongens van het huidige C-juniorenteam, onder andere Jorn Scholing, zijn de deelnemers van het eerste uur geweest.’

zco-kaboutervoetbal15-895x671

Gerda en Hiltje hopen van harte dat het Smurfenvoetbal bij v.v. Sweel zal worden gecontinueerd. ‘We rekenen er wel dat ons initiatief een vervolg krijgt. Het Smurfenvoetbal bij v.v. Sweel voorziet duidelijk in een behoefte. Het hoeft niet in dezelfde vorm, maar we hopen dat een aantal vrijwilligers deze fantastische voetbalactiviteit een vervolg wil geven.’

Bijschrift foto: Gerda Looije en Hiltje van der Veen hebben na tien zeer succesvolle jaren een punt gezet achter de begeleiding van het smurfenvoetbal bij v.v. Sweel. 

 

 

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta