Bert Wiebing: ‘We moeten zo snel mogelijk uit de 5e klasse’Trainer-coach Bert Wiebing begint aan zijn tweede seizoen bij v.v. Sweel. De oud-profvoetballer van onder meer FC Groningen blikt met vertrouwen, maar ook met gevoel voor realiteit, naar het aanstaande voetbalseizoen. Dat zijn team voor een prijs moet gaan is voor hem een zekerheid. ‘We hebben de kwaliteiten, maar we kennen ook onze beperkingen. Dat is vooral de kleine selectie, waarmee we blessures en schorsingen moeilijk kunnen opvangen. Een voorspelling blijft dus lastig, maar als we fit blijven en de absolute wil is aanwezig, dan moeten we in de 5e klasse F een rol van betekenis kunnen spelen. Mijn missie is erop gericht dat we zo snel mogelijk naar de 4e klasse moeten. Een prijs pakken is dus echt een noodzaak.’

Wiebing noemt het een grote aderlating dat Lars Sikken komend seizoen buitenspel staat. ‘Ik ben enorm gecharmeerd van Lars. Het is een groot talent, waar we nog veel plezier aan kunnen beleven. Voor Lars is het zaak dat hij na zijn operatie zo goed en snel mogelijk revalideert. Wij zullen hem daarbij alle steun geven.’

De 53-jarige Emmenaar is nu anderhalf seizoen werkzaam in Zweeloo. Hij stapte in op een lastig moment waarin de hoofdmacht in een negatieve spiraal was terechtgekomen. ‘Alles zat tegen en dat had invloed op de motivatie. De spelers en begeleiding hebben de zaak uitstekend opgepakt. Als ik naar afgelopen seizoen kijk dan hebben we het vooral in het begin laten liggen. De tweede seizoenshelft hebben we ons uitstekend herpakt en waren zelfs dichtbij een periodetitel. We zullen dus direct heel scherp en gedreven aan de start moeten verschijnen. Als dat slaagt, dan kunnen we met de hoofdmacht van Sweel (zat) een mooi en hoopvol seizoen tegemoet zien. Ik heb er zin en vooral vertrouwen in.’

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta