Anita Speelman : ‘v.v. Sweel geeft mij veel energie’In haar werkzame leven is Anita Speelman altijd bezig met energiebesparing- en opwekking. De inwoonster van Aalden heeft de afgelopen jaren met haar bedrijf ZuinigWonen een breed netwerk opgebouwd. In haar vrije tijd is Anita graag op sportpark ’t Alterbarg. ‘Daar heerst een heel goed klimaat’, zegt ze met een knipoog naar haar dagelijkse werkzaamheden.

Financiële toekomst club

Samen met Hilde Rotmensen, Anoek van der Weide en Geesje Meijerink is Anita lid van de commissie ‘Fondsenwerving’ van v.v. Sweel, die sinds juli 2017 actief is. ‘Het doel van deze commissie is het aanvragen van financiële tegemoetkomingen bij plaatselijke, regionale, provinciale en nationale fondsen. Het werven van subsidies en fondsen is helaas nodig voor de financiële toekomst van onze voetbalclub door een steeds kleinere rol van de gemeente Coevorden’, aldus Anita.

Subsidieverzoeken

Door voorzitter Alfred Vrieling is een groepje mensen geformeerd, die door hun werk of hun vrijwilligerswerk bij een andere vereniging te maken hebben met het aanvragen van subsidies en fondsen. ‘Door alle ervaringen samen te brengen kwamen we al snel tot een lijst van mogelijke subsidieverstrekkers. Inmiddels zijn er vier subsidieverzoeken gehonoreerd met een totaal bedrag van bijna € 6.000. Een mooi resultaat!’

Ideeën genoeg

Voor Anita en de overige commissieleden is het de uitdaging om bij ieder idee of wens die v.v. Sweel heeft, zoals bijvoorbeeld de realisatie van een nieuwe speeltuin, passende subsidies te vinden. ‘Dit herken ik ook in mijn dagelijks werk als energieadviseur van ZuinigWonen. De energiemarkt is op dit moment erg in beweging en dan moet je je wel in je werk blijven ontwikkelen. Ik heb ideeën genoeg en als ik daar een passende naam bij heb dan registreer ik dat gelijk als domeinnaam. Ik heb inmiddels tientallen domeinnamen geregistreerd.’

‘GasVrij Wonen van Aalden tot Zweeloo’

Eén plan dat ik samen met een projectgroep binnenkort hoop te starten met subsidies is het project ‘GasVrij Wonen van Aalden tot Zweeloo’. Hierin willen we bewoners helpen om te gaan wonen zonder gasaansluiting.’ Energiebesparing wordt volgens Anita steeds belangrijker. ‘Niet alleen voor je eigen portemonnee, maar ook voor de leefomgeving en onze toekomst.’

Bijschrift foto: Anita Speelman is werkzaam als energieadviseur van ZuinigWonen. Volgens de inwoonster van Aalden heerst er een heel goed klimaat bij v.v. Sweel. (Foto: Monique Jonkman-Koolen)

Gezellig kletsen

Daarnaast draagt Anita  v.v. Sweel als voetbalmoeder en sponsor een warm hart toe. ‘Soms was het ook wel super spannend. Tot de laatste minuut, tot de laatste penalty… en ja dan waren ze kampioen in de competitie en zelfs hebben ze een keer de beker gewonnen! Maar, ik moet eerlijk bekennen, dat ik soms wel wordt afgeleid. Doordat het heel gezellig kletsen is langs de lijn heb ik wel een paar doelpunten gemist. Helaas, heeft v.v. Sweel nog geen groot scherm, waarop je de herhaling kunt zien…. ‘

Voetballiefhebber

Binnen het gezin is Richard de echte voetballiefhebber en speelt in het eerste van v.v. Sweel. ‘Stefan en Rolf zijn dit jaar gestopt met hun voetballoopbaan bij v.v. Sweel. Stefan als voetballer en Rolf als leider/assistent-scheidsrechter. Ikzelf ben regelmatig aan het wandelen met vriendinnen, aan het hardlopen en ik kan niet stil blijven staan op goede muziek. Dus, op feesten ben ik altijd aan het dansen en springen. Sweelpop vind ik ieder jaar weer geweldig!’

 

lid worden jeugd van vv Sweel
 
supportersvereniging vv Sweel Clubwebshop Muta